Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Plopping, czyli prosta metoda na wydobycie skrętu

Jesteś posiadaczką kręconych włosów, jednak czujesz, że nie do końca panujesz nad swoimi loczkami? Mamy coś dla Ciebie. Jeśli Twoje włosy się puszą, a skręt nie jest zbyt imponujący, istnieje spora szansa, że plopping skradnie Twoje serce. Na czym dokładnie polega ta metoda?

PLOPPING — NIE TYLKO UJARZMIANIE SKRĘTU

Plopping, zwany inaczej również metodą koszulkową, to sposób, który pozwala uzyskać mocny skręt włosów bez lokówki, wałków czy papilotów. Można więc powiedzieć, że dzięki niemu, nie tylko zaoszczędzisz wiele czasu, czy też zapewnisz sobie wygodny sen (kto lubi spać w wałkach?), ale również nie narazisz włosów na kontakt ze szkodliwą, wysoką temperaturą. Ponadto, plopping pozwoli uniknąć przeciążenia włosów przez zbyt dużą ilość użytych kosmetyków — materiał po prostu je wchłonie. Dzięki metodzie koszulkowej włosy będą również odbite od nasady. W co musisz się zaopatrzyć, aby uzyskać te efekty?

POTRZEBNE AKCESORIA

Spokojnie, aby wykonać plopping, niepotrzebne są ci tony kosmetyków czy specjalnych przyborów. Wystarczą Ci jedynie duża koszulka lub bawełniany turban do włosów, w które będziesz ugniatać i zawijać loki oraz produkt do stylizacji włosów kręconych (zapytaj swojego fryzjera). Przejdźmy więc do instrukcji krok po kroku!

PLOPPING KROK PO KROKU

  1. Umyj włosy, nałóż odżywkę i dokładnie spłucz.
  2. Delikatnie odciśnij włosy, rozczesz i nałóż produkt do stylizacji.
  3. Następnie na płaskiej powierzchni (np. łóżku lub stole) rozłóż koszulkę. Zrób to tak, aby koniec materiału znajdował się na skraju mebla. Jeśli używasz bawełnianego turbanu, masz dużo łatwiej (turban tylko nałożysz i gotowe). 
  4. Jeżeli robisz za pomocą koszulki to przyłóż głowę tak, aby wszystkie włosy znalazły się pod czubkiem głowy.
  5. Złap za dalszy brzeg koszulki i zakryj nią całą głowę, tak, aby zebrać wszystkie włosy. 
  6. Następnie złap za rękawy i zwiąż nimi całą koszulkę, zwiń je i zawiąż. 

W takiej „konstrukcji” możesz chodzić 2-3h. Później możesz zdjąć turban i wysuszyć włosy dyfuzorem.

Po takim zabiegu Twoje loki powinny być bardziej zbite i mieć ładniejszą formę. Ta metoda szczególnie sprawdzi się u osób, którym trudno jest wydobyć naturalny skręt włosów. Spróbuj i daj znać, jakie efekty udało Ci się uzyskać!

Shopping Cart