Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Pielęgnacja włosów w ciąży nie musi być skomplikowana

W trakcie ciąży potrzeby włosów mogą się zmienić

Zawsze Twoje włosy były raczej suche, zarówno w końcach jak i u nasady, a teraz nagle zaczęły się przetłuszczać? A może odwrotnie, zawsze raczej się przetłuszczały, a teraz skóra głowy jest ściągnięta z przesuszenia? Każda z tych sytuacji może mieć miejsce, zaczynając od suchości, przechodząc przez przetłuszczanie i kończąc na łupieżu i nadwrażliwości. Nie martw się, to zupełnie normalne. W tym wypadku zestaw pielęgnacyjny powinnaś ułożyć od nowa. Pamiętaj, aby szampon zawsze dobrać do potrzeb skóry głowy, natomiast odżywkę lub maskę do włosów na długości. Najlepiej przy wyborze skorzystać z pomocy swojego fryzjera.

Możesz farbować włosy w ciąży

To, że nie można farbować włosy w trakcie tych 9 miesięcy jest jednym z najbardziej popularnych mitów fryzjerskich, który wciąż jest powielany. Prawda jest jednak taka, że nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby ten zabieg wykonać. To nie sama farba jest szkodliwa, ale jej opary unoszące się w powietrzu podczas zabiegu. Farby nowej generacji nie wydzielają takich oparów, zatem są w pełni bezpieczne, również dla kobiet w ciąży.

Rozjaśnianie także jest możliwe

Jeśli boisz się, że w trakcie ciąży będziesz musiała chodzić z nieestetycznym odrostem, bo od lat rozjaśniasz włosy – nie bój się. Również dekoloryzacja może być wykonana. Warunkiem jednak jest to, aby to nie było pierwsze rozjaśnianie w życiu. Skóra może być uwrażliwiona, szczególnie podczas kontaktu z produktem, z którym nigdy wcześniej się nie spotkała. Jeśli nie wiesz, jaka będzie reakcja skóry na rozjaśniacz – nie decyduj się na pierwszą dekoloryzację w tym czasie. Lepiej z globalnym rozjaśnianiem poczekać parę miesięcy, a tymczasem zdecydować się na mniej inwazyjny zabieg. Może refleks albo ombre?

Nie decyduj się na keratynowe prostowanie włosów

O ile w przypadku rozjaśniania można było spekulować i w określonych przypadkach ten zabieg wykonać można – sytuacja wygląda inaczej w przypadku keratynowego prostowania włosów. Zdecydowanie ten zabieg jest odradzany ze względu na opary ulatniające się w czasie jego wykonywania.

Shopping Cart