Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Jaką suszarkę do włosów wybrać?

Nadeszła pora zaopatrzyć się w nową suszarkę. Zaczynasz poszukiwania w internecie i sklepach stacjonarnych, przeglądasz masę ofert, sprawdzasz parametry oraz opinie. Nie masz pojęcia, co wybrać. Spieszymy z pomocą. Na co zwracać uwagę przy wyborze suszarki oraz czy w ogóle używanie jej jest dobre dla włosów? 

CZY SUSZARKA SZKODZI WŁOSOM?

„Suszarka niszczy włosy, lepiej niech schną naturalnie” —- to bardzo często spotykany mit. Dlaczego nie warto stosować tej praktyki? Mokre włosy narażone są na uszkodzenia, dlatego pozostawianie ich w tym stanie przez kilka godzin lub, co gorsza, spanie w nich, może poważnie im zaszkodzić. Co więcej, jeśli masz problemy z przetłuszczającą lub skłonną do podrażnień skórą głowy, pozostawianie jej wilgotnej przez długi czas, również będzie niekorzystnie na nią wpływać. Nie bój się więc suszarki, pamiętaj tylko o kilku zasadach, aby działanie to było bezinwazyjne:

  • Najpierw odsącz nadmiar wody z włosów. 
  • Rozczesz włosy przed suszeniem. 
  • Użyj kosmetyku termoochronnego.
  • Nie trzymaj suszarki bardzo blisko głowy.
  • Używaj głównie letniej i chłodnej temperatury suszarki, unikaj gorącego strumienia. 
  • Wybierz odpowiedni sprzęt. 

No właśnie. Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę? Oto kilka aspektów, które naszym zdaniem są najważniejsze.

(SUPER)MOC — CZY POTRZEBNA KAŻDEMU?

Moc suszarki dobierz do swojej długości i gęstości włosów. Zaliczyłabyś je do delikatnych i cienkich? Wybierz sprzęt do 1500W. Jeśli natomiast posiadasz włosy nieco grubsze i gęste postaw na 2000W, a w przypadku bardzo grubych pasm na  2200W. Ważne też, aby suszarka posiadała regulację stopnia grzania. 

JONIZACJA. O CO W ZASADZIE CHODZI?

Jakiś czas temu niezwykle popularna w suszarkach stała się funkcja jonizacji. Na czym polega ta funkcja? Dzięki niej jony dodatnie, które pojawiają się na włosach podczas suszenia, zostają zneutralizowane. Tak właśnie łuski zostają zamknięte, a włosy się nie elektryzują. Naszym zdaniem warto wybrać suszarkę z funkcją jonizacji, szczególnie jeśli borykasz się z niesfornymi, trudnymi do ułożenia włosami.

WYGODA PODCZAS UŻYWANIA

Ważnym aspektem jest również to, aby suszarka była wygodna w użyciu. Nie wybieraj więc zbyt ciężkiego sprzętu, przez którym po chwili suszenia będziesz miała wrażenie, że odpadnie Ci ręka. Zwróć uwagę również na poręczność suszarki — czy dobrze trzyma Ci się ją w dłoni, czy swobodnie możesz modelować włosy przy jej użyciu. Nie bez znaczenia pozostaje również długość kabla. Sprawdź, czy będziesz mogła swobodnie poruszać się z nią w łazience lub, jeśli jesteś fryzjerem, w salonie. 

Nie bój się więc suszarek! Wybierając odpowiedni sprzęt i stosując się do naszych wskazówek, z pewnością nie zrobisz sobie krzywdy. Jeśli nadal masz pytania dotyczące doboru odpowiedniego sprzętu lub sposobu suszenia włosów, napisz do nas na Instagramie czy Facebooku, lub po prostu zagadaj podczas wizyty w salonie. Z chęcią rozwiejemy Twoje wątpliwości!

 
Shopping Cart