Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Jak zadbać o włosy jesienią i zimą

(NIE)SZCZĘŚLIWE ZAKOŃCZENIE LATA

Marznąc na przystanku, rozmyślasz o letnich dniach? Wspomnienia wakacji mogą być obecne nie tylko w naszej pamięci, ale również na włosach. Czas pełen słońca i kąpieli w morzu często niekorzystnie na nie wpływa, szczególnie jeśli kapelusz i kosmetyk z filtrem UV nie zawsze chroniły je przed szkodliwymi promieniami i przesuszeniem. Oprócz pamiątki z wakacji przywiozłaś również zniszczone końcówki? Nie przeczytasz tutaj o magicznym sposobie na ich naprawę —  rozdwojonych włosów nie sklei nawet najlepszy specyfik. Jeśli widzisz, że Twoje włosy są w kiepskiej kondycji, odwiedź salon fryzjerski. Wbrew stereotypowym opiniom na temat umiłowania fryzjerów do obcinania zbyt dużej długości włosów, obiecujemy – w Stachowska.Hair skrócimy naprawdę tylko tyle, ile trzeba. Jeśli zastosujesz się do rad zamieszczonych w kolejnej części wpisu, włosy odrosną piękne i zdrowe.

OLEJOWANIE – RYTUAŁ NA DŁUGIE JESIENNE WIECZORY

Jesień i zima to idealny czas na świadomą pielęgnację. Chłodne wieczory chętnie spędzamy w domu, okoliczności idealnie sprzyjają więc temu, aby zorganizować domowe spa. Skoro nigdzie się nie wybierasz, może warto spróbować olejowania? Pamiętaj o tym, aby dobrać olej odpowiednio do porowatości Twoich włosów (o tym, jak to zrobić, dowiesz się z Insta Stories zapisanych na naszym profilu w zakładce „domowe spa”). Olej wybrany? Do dzieła! Na suchych włosach od ucha w dół rozprowadź preparat i przeczesz pasma. Aby olej lepiej się wchłonął oraz w celu uniknięcia zabrudzenia odzieży czy kanapy, nałóż na głowę czepek i turban lub czapkę. Teraz odpal dobry serial lub sięgnij po książkę, a olej zrobi swoją robotę — porządnie odżywi i nawilży Twoje włosy oraz ochroni je przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Po upływie od 20 do 40 minut zmyj go, stosując metodę OMO —  najpierw nałóż odżywkę, następnie umyj włosy szamponem, a potem ponownie zastosuj odżywkę.

CODZIENNA PIELĘGNACJA

Olejowanie możesz przeprowadzać raz w tygodniu, jednak równie ważna jest codzienna pielęgnacja. Ogrzewanie może dać nieźle popalić naszym włosom, spowodować ich przesuszenie oraz nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy. Dlatego w swoje jesienno-zimowe rytuały wprowadź stosowanie odżywek i masek nawilżających. Natomiast jeśli Twoje włosy są zniszczone, możesz odbudowywać je za pomocą produktów z keratyną.Aby odświeżyć i dobrze oczyścić skórę głowy warto jest stosować peeling. Dobrym rozwiązaniem będzie również stosowanie serum na końcówki, aby zabezpieczyć je przed mechanicznymi uszkodzeniami, które czyhają na nas w tym sezonie. Czym są one spowodowane?

SPLĄTANE I NAELEKTRYZOWANE WŁOSY

Gdy lato dobiegnie końca, wygrzebujemy z wnętrz naszych szaf ciepłe kurtki, grube szale i  ulubione bluzy z kapturem. Co na to nasze włosy, które spędzają chłodne dni w takim towarzystwie, pocierając i  zahaczając się o części zimowej garderoby? Najczęściej odpowiadają uszkodzeniami oraz kołtunami, nierzadko też się elektryzują. Oczywiście nie warto rezygnować z ciepłego ubioru na rzecz pięknej fryzury, jednak można okazać nieco litości swoim włosom i ochronić je przed torturami. Aby uniknąć niechcianych spotkań Twoich pasem z zamkiem błyskawicznym oraz kołtunów, przed wyjściem z domu zwiąż włosy. Po dotarciu na miejsce i pozbyciu się kurtki i szala możesz je rozpuścić (wiadomo, że po domowym spa chcesz się nimi pochwalić). Gdy jednak dojdzie do splątania pasem, potraktuj włosy delikatnie. Nałóż odżywkę ułatwiającą rozczesywanie i powoli przyjeżdżaj grzebieniem, zaczynając od dołu, później przechodząc coraz wyżej.

ZADBAJ O WŁOSY OD ŚRODKA

Pielęgnacja oraz ochrona przed uszkodzeniami to nie wszystko. O piękne włosy dba się również od środka, a wszelkie niedobory witamin czy składników odżywczych mogą odbić się na czuprynie. Zadbaj więc o to, co ląduje na Twoim talerzu, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdzie dostęp do świeżych warzyw i owoców jest mocno ograniczony. Przede wszystkim postaraj się włączyć do swojej diety „zieleninę”, taką jak szpinak, czy brokuły — zawierają mnóstwo żelaza i witamin A oraz C. Garść orzechów i nasion to świetna przekąska, która pozytywnie wpłynie na wygląd włosów, a jeśli nie jesteś wegetarianką lub weganką, postaraj się w swoim menu uwzględniać ryby morskie. W sezonie zimowym świeże owoce możesz zastąpić mrożonymi — również dostarczą one potrzebnych witamin. Więcej o diecie na piękne włosy przeczytasz na naszym blogu już niebawem!

To jak, my się zimy nie boimy? Stosując się do wskazówek z wpisu Twoje włosy przejdą najbliższe miesiące w świetnej kondycji.

Shopping Cart