Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Jak strzyc kręcone włosy?

Zakręcona, zakręcona… Może być fryzura, ale na pewno nie fryzjer, który przymierza się do strzyżenia loków. Jak wiadomo, jest to zadanie nieco trudniejsze niż w przypadku prostych włosów, jednak profesjonalnia wie, jak się za nie zabrać! Jakich zasad powinien przestrzegać?

Największe wyzwanie, jakie stoi przed fryzjerem, który ma zamiar złapać za nożyczki i  zabrać się za cięcie kręconych włosów, to uzyskanie odpowiedniej formy i lekkości fryzury. Co więcej, w przeciwieństwie do strzyżenia włosów prostych, gdzie od razu widać, w jaki sposób układają się pasma, podcinając włosy kręcone, fryzjer musi użyć nieco wyobraźni i przewidzieć, w jak będzie zawijał się skręt. Nie oznacza to jednak, że kręconych włosów nie da się dobrze ostrzyc. Wręcz przeciwnie! Dają one dużo możliwości i pozwalają uzyskać naprawdę satysfakcjonujący efekt, jeśli zwrócimy uwagę na kilka aspektów.

PRZEDE WSZYSTKIM — STOPNIOWANIE!

Posiadaczki i posiadacze kręconych włosów z pewnością powinni wystrzegać się obcinania na prosto, ponieważ to rozwiązanie zapewni im skupienie się całej objętości na dole fryzury, a więc zaburzy jej formę. W przypadku loków fryzjer powinien więc postawić na stopniowanie czy cieniowanie, które sprawią, że skręt będzie wyraźniejszy, a całość nabierze kształtu i objętości. A co z formą i długością włosów? To już kwestia indywidualna (uzależniona od formy skrętu oraz indywidualnych preferencji), jednak nie warto myśleć, że skręt nie pozostawia pola do popisu. Na tego typu włosach również świetnie wyglądać będą modne ostatnio grzywki! Możliwości jest wiele, a jeśli zarówno klientka, jak i fryzjer chcą ich spróbować — śmiało!

ODPOWIEDNIE NARZĘDZIA

Dobrze, wiemy już nieco o samej technice strzyżenie. Pozostaje jednak pytanie — jakie narzędzie wybrać, aby uzyskać efekt wow na kręconych włosach? Zdecydowanie fryzjer powinien odłożyć na bok nożyczki z ząbkami, które postrzępiłyby  końce. Fatalnym wyborem byłyby również brzytwy i noże, przez które włos zacząłby się puszyć. Strzyżenie włosów kręconych powinno więc zostać wykonane klasycznymi nożyczkami fryzjerskimi. Ważne jednak, aby były one dobrze naostrzone! Posiadacze włosów kręconych powinni zasiadać na fotelu fryzjerskim w celu podcięcia końcówek z taką samą częstotliwością jak pozostali —
a więc mniej więcej co trzy miesiące.

W celu uzyskania pięknej formy skrętu i kształtu fryzury odpowiednie cięcie jest kluczowe. Nie bez znaczenia pozostaje również pielęgnacja w domu. Kręcone włosy mają tendencję do przesuszania, a więc postawmy na ich regularne nawilżanie. Wszystkie zakręcone i zakręconych zapraszamy na nasze fotele,  a tych, którzy chcieliby nauczyć się, jak strzyc tego typu włosy (i nie tylko) na nasze kursy!

Shopping Cart