Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Jak dbać o włosy? 10 zasad ich pielęgnacji.

Odpowiednia pielęgnacja włosów to złożona i indywidualna kwestia. Jednak istnieje kilka reguł, których spełnianie zbliży Cię do satysfakcjonującego stanu. Razem z całą ekipą w naszym salonie wybraliśmy 10 zasad pielęgnacji włosów, które naszym zdaniem są najważniejsze.

PODCINANIE KOŃCÓWEK

Należysz do grupy kobiet, które u fryzjera walczą o każdy milimetr włosów? Rozumiemy, marzysz o jak najdłuższych włosach. Niestety rozdwojonych, zniszczonych końcówek nie naprawi żaden specyfik (wbrew obietnicom producentów). Podcinaj włosy regularnie — co ok. 3 miesiące, dbaj o nie, a przy odrobinie cierpliwości doczekasz się długości, której nie powstydziłaby się Roszpunka.

DOBÓR KOSMETYKÓW

nie musisz mieć całej szafki wypełnionej po brzegi produktami do pielęgnacji włosów. Kilka kosmetyków dobrze dobranych do potrzeb Twoich włosów będzie wystarczające. Przede wszystkim zastanów się, jaką porowatość mają Twoje włosy (o tym, jak to zrobić pisaliśmy o tutaj). Pamiętaj też, że to, co świetnie sprawdza się u innych, może nie spełnić swojej roli w Twoim przypadku. Obserwuj, jakie efekty przynoszą wybrane przez Ciebie kosmetyki i stwórz swój zestaw idealny.

OCZYSZCZANIE SKÓRY GŁOWY

Troszcząc się o włosy, nie należy pomijać skóry głowy. To od jej kondycji w dużej mierze zależy też ich stan. Kluczowe jest właściwe oczyszczanie. Na co dzień stosuj szampon dedykowany Twojej skóry głowy, Raz w tygodniu wykonaj peeling (zapytaj o rekomendację produktu Twojego fryzjera), pomoże on usunąć martwy naskórek i odbije włosy od nasady. 

ODŻYWKA PO KAŻDYM MYCIU

To must have właściwej pielęgnacji. Dobrze dobrana odżywka nawilży i wygładzi włosy, sprawi też, że łatwiej będzie Ci je rozczesać. Nie pomijaj tego kroku!

MASKA W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB

Raz, dwa razy w tygodniu po umyciu włosów nałóż maskę bogatą w składniki odżywcze. Pozostaw ją na włosach od 10 do 20 minut. Możesz też wczesać ją we włosy, aby dokładniej wniknęła we wszystkie partie. Gdy maska jest na włosach, dobrze jest nałożyć na nie turban, dobrze wykorzystać turban aby zapewnić im ciepło i zabezpieczyć przed mechanicznymi uszkodzeniami.

TERMOOCHRONA

Jesteś team romantyczne fale czy prosta tafla? A może po prostu stylizujesz włosy za pomocą szczotki i suszarki? Każdy sposób jest dobry, nie zapominaj jednak o termoochronie, czyli kosmetykach, które ochronią włosy przed wysoką temperaturą. Taki specyfik stworzy ochronną powłokę na Twoich włosach i zapobiegnie szkodliwemu działaniu gorąca.

OLEJOWANIE

Jeśli nadal nie olejujesz włosów, najwyższa pora to zmienić.. Dobierz kosmetyk dostosowany do porowatości Twoich włosów, nałóż go na suche włosy, rozczesz je i pozostaw na ok. 40 minut. Potem umyj włosy najpierw odżywką, a następnie już tradycyjnie szamponem. Jeśli wprowadzisz tę czynność w swoją rutynę, włosy będą nawilżone i odżywione. 

REGULARNOŚĆ

Sięgasz po maskę lub olej bardzo sporadycznie i liczysz na efekty? Nie tędy droga. Pamiętaj, że regularność jest niezwykle ważna. Cierpliwość i systematyczność doprowadzą Cię to pięknych włosów. 

ZDROWE ODŻYWIANIE

O włosy dba się również od wewnątrz. Twój styl życia oraz sposób odżywiania mają na nie ogromny wpływ. Staraj się więc, aby dieta była zróżnicowana, a na talerz trafiały sezonowe warzywa i owoce. Więcej o diecie na piękne włosy możesz przeczytać o tutaj.

PROFESJONALNA PIELĘGNACJA

Warto postawić też na profesjonalną pielęgnację w salonie. Fryzjer z pewnością dobierze opcję dopasowaną do Twoich potrzeb i doradzi Ci w zakresie pielęgnacji domowej. Koniecznie zapytaj nas o dostępne zabiegi!

Trzymamy kciuki za Twoją efektywną pielęgnację! Pamiętaj, że w razie pytań i wątpliwości dotyczących pielęgnacji włosów, zawsze możesz napisać do nas na social media lub po prostu odwiedzić nas w salonie.

Shopping Cart