Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

Czego nie wiesz o myciu włosów.

Każdy z nas myje włosy niemal codziennie i ta czynność stała się już tak rutynowa, że nie przykładamy do niej większej wagi. Po prostu robimy to odruchowo i nie zastanawiamy się w trakcie. A gdyby się okazało, że po drodze popełniasz błędy, o których nawet nie masz pojęcia?

Mycie włosów jest najistotniejszym krokiem w codziennej pielęgnacji. To właśnie dokładne oczyszczenie skóry głowy może zagwarantować jej zdrowie, a co za tym idzie – zdrowie włosów. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę zarówno na to, czym myjemy włosy jak i na to, w jaki sposób to robimy.

KROK 1: WYBÓR ODPOWIEDNIEGO SZAMPONU

Szampon zawsze należy dobrać do potrzeb skóry głowy. Zatem jeśli pojawia się u Ciebie łupież, albo zauważasz zbyt mocne przetłuszczanie się włosów u nasady, albo masz do czynienia z nadwrażliwością – sięgnij po produkt delikatny, który dodatkowo skóry nie podrażni, ale zadziała kojąco. Zazwyczaj problem dotyczy łupieżu i zwiększonej potliwości, bo mamy tendencję do sięgania po mocne szampony oczyszczające, zawierające SLESy i SLSy, które jeszcze bardziej przesuszają skórę, która w efekcie próbuje się bronić, produkując jeszcze więcej sebum. Zamiast polepszać sytuację – ona ulega pogorszeniu. Dlatego zawsze wybieraj produkty wysokiej jakości i dokładnie czytaj ich skład.

Uwaga!

Pamiętaj, że codzienne mycie włosów nie jest niczym złym i nie szkodzi włosom. Panuje błędne przekonanie, że lepiej jest włosy „przetrzymać”, niż przyzwyczajać je do częstego mycia. To błąd i to poważny. Jeśli skóra będzie zanieczyszczona, a my jej nie umyjemy, pozwalamy na rozwój bakterii na jej powierzchni. W efekcie możemy doprowadzić nawet do powstania stanów zapalnych. Dlatego: jeśli włosy potrzebują umycia, należy bezwzględnie to zrobić!

KROK 2: SKUP SIĘ NA SKÓRZE, A NIE NA WŁOSACH NA DŁUGOŚCI

Panie często mają tendencję do tego, aby zbierać włosy w „kokon” na czubku głowy i masować je szamponem. To nie jest dobry sposób mycia. Mówiąc szczerze, to chyba najgorsze możliwe wyjście. Nie oczyszczamy w ten sposób włosów, a jedynie pocierając je możemy doprowadzić do powstania zniszczeń mechanicznych. U nasady wciąż będą zanieczyszczone. Dlatego zawsze pamiętaj o tym, aby skupić się na dokładnym umyciu skóry głowy. Spływająca piana i tak oczyści długość włosów, nie musisz tego robić mechanicznie. Warto również myć włosy (a właściwie skórę głowy) dwukrotnie. Pierwsze mycie jest wstępne i polega na usunięciu zanieczyszczeń w powierzchni włosów, a dopiero to drugie jest myciem zasadniczym i możemy w jego trakcie skupić się na skórze.

KROK 3: ODŻYWKA LUB MASKA TO KONIECZNY ELEMENT KAŻDEGO MYCIA

Wydawało Ci się dotychczas, że odżywek lub masek można używać tylko raz w tygodniu, bo nie ma potrzeby sięgać po te produkty częściej? To błąd. To ostatni i niezbędny element każdego mycia włosów. To właśnie dzięki odżywce lub masce możemy domknąć łuskę włosa. Dzięki temu kosmyki będą gładsze, pełne blasku, ale i mniej podatne na zniszczenia mechaniczne w ciągu dnia.

Shopping Cart