Fryzjer Wrocław – Stachowskahair

7 kroków do pięknych włosów latem

Słońce, kąpiele w morzu, orzeźwiający skok do basenu… Jak tu nie kochać lata? Niestety to, co najbardziej lubimy w sezonie wakacyjnym, może niekorzystnie wpłynąć na nasze włosy. Jak zadbać o nie w tym sezonie?

NAKRYCIA GŁOWY

Latem pracujesz dumnie z gołą głową, bo uważasz, że w czapce Ci nie do twarzy lub nie chcesz odkształcić sobie grzywki? Niestety, ta praktyka może być bardzo szkodliwa. Oczywiste jest, że ekspozycja na słońce bez nakrycia głowy może narazić na poważny szwank Twoje zdrowie czy zafundować Ci spalony przedziałek. Jeśli zależy Ci na pięknych włosach, czapka, kapelusz czy chusta zdecydowanie powinny znaleźć się w Twojej letniej garderobie. Wybór dodatków jest szeroki, a nakrycia głowy wpisują się w trendy, z pewnością znajdziesz więc coś dla siebie i ochronić włosy przed promieniowaniem UV.

PRODUKTY Z SPF

Jeśli już jesteśmy przy promieniach UV, porozmawiajmy o produktach do włosów z SPF. Przed spędzeniem dnia na plaży pieczołowicie smarujemy całe ciało kremem z filtrem, jednak nasza czupryna niejednokrotnie zostaje pozostawiona na pastwę losu, a w zasadzie słońca. Wiele z nas nie ma nawet świadomości na temat istnienia specjalistycznych produktów chroniących włosy przed promieniami, tymczasem powodują one odchylenie się łusek i niszczenie ich kory.  W zestawie letnich kosmetyków zdecydowanie powinna więc znaleźć się mgiełka z filtrem.

ZWIĄZUJ WŁOSY PRZED KĄPIELĄ W MORZU

W letnim gronie wrogów włosów, ramię w ramię z promieniami UV stoi woda morska oraz chlorowana. Trudno jednak odmówić sobie przyjemnego nura dla ochłody gdy z nieba leje się żar. Aby ochronić włosy przed szkodliwymi czynnikami, najlepiej przed kąpielą związać je w wysoki kok, a zaraz po niej dokładnie opłukać z soli lub chloru.

ODPOWIEDNIE SZAMPONY

Latem dobrze jest zaopatrzyć się w szampon na bazie naturalnych olejów i ekstraktów roślinnych. Dobrze też wybrać szampon, który nie przeciąży włosów, zmuszając nas do ich częstszego mycia — latem i tak nietrudno o szybciej przetłuszczającą się skórę głowy.

STOSUJ PRODUKTY NAWILŻAJĄCE

Nie zapominaj też o produktach nawilżających — słońce może przesuszyć nasze włosy. Znajdź odpowiednią odżywkę dla siebie i stosuj ją po każdym myciu. Maskę z kolei nakładaj na włosy raz w tygodniu.

OLEJOWANIE

Śledzisz naszego bloga i instagrama? O olejowaniu czytałaś już pewnie niejednokrotnie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nadal nie wprowadziłaś go w swoją rutynę pielęgnacyjną, warto to zmienić właśnie teraz. Najpierw dobierz olej odpowiedni do porowatości Twoich włosów — jeśli nie wiesz, jak to zrobić zapytaj naszych fryzjerów podczas wizyty w salonie lub napisz do nich na Instagramie lub Fb. Gdy już znajdziesz odpowiedni produkt, rozprowadź go na suchych włosach, wczesz i zaczekaj ok. 40 minut. Następnie umyj włosy odżywką (tak łatwiej spłucze się olej), następnie tradycyjnie szamponem i na koniec ponownie użyj odżywki. Taki zabieg raz na tydzień czy dwa naprawdę przynosi super efekty!

KORZYSTAJ ZE SPOŻYWCZYCH DOBRODZIEJSTW TEGO SEZONU

Nie samym słońcem człowiek żyje. Lato to czas, w którym mamy również dostęp do wielu pysznych warzyw i owoców. Korzystaj z tego! Sałatki, koktajle czy po prostu zdrowe sezonowe przekąski to coś, na czym skorzysta Twój organizm, czyli również włosy. Pamiętaj, że dbamy o nie również od środka! 

Cudownego lata i pięknych włosów życzy Stachowska.Hair!

Shopping Cart